Na basen w Płońsku z niemowlakiem

Rozmowy na temat miasta Płońsk oraz okolicy Płońska.
Monikappp

Na basen w Płońsku z niemowlakiem

Post autor: Monikappp » 2010-07-01, 12:03

Czy ktoś się może orientuje czy na basenie w Płońsku są zajęcia dla niemowląt. A może nasz basen się nie nadaje dla takich maluchów . Jakie macie opinie na ten temat.

Iwona

Re: Na basen w Płońsku z niemowlakiem .

Post autor: Iwona » 2010-07-01, 22:28

Żadnych zajęć dla dzieci młodszych niż około 6-7 lat nie ma. Przychodzą czasem pojedynczy rodzice z maluchami tak po prostu, ale tylko na część rekreacyjną, bo tylko tam woda jest ciut cieplejsza. I raczej nie siedzą zbyt długo. Na małym i na dużym basenie woda ma około 27-28 stopni, więc jest za zimna. Ogólnie to u nas basen nie ma zaplecza dla rodzin z malutkimi dziećmi.

majek

Post autor: majek » 2010-08-31, 11:12

ja w tym roku chodziłam z niemowlakiem na basen. Da się to zrobić. Mój synek ma coś ponad rok i dało się go spokojnie rozebrać, wsadzić do wody, popływać i z powrotem ubrać.
Co do wody, to chyba wiadomo, że się z dzieciakiem nie będzie siedziało godzinę w wodzie. Jak było nam zimno to siedzieliśmy chwilkę w jacuzzi.
No i polecam matkom zabrać ze sobą koleżankę to wtedy da się to wszystko ogarnąć w szatni.

Dziwi mnie tylko, że dziecko nie ma zniżki

Awatar użytkownika
irish

Post autor: irish » 2010-08-31, 12:26

To za dziecko placi sie tyle samo co za dorosłego? ja sie niedawno pytalam i powiedziano mi, ze jak sie przychodzi z dzieckiem to placi sie TYLKO za dziecko i to polowe normalej ceny... Opiekun dziecka za siebie mial niby nie placic. a wiec jak to jest?

Iwona

Post autor: Iwona » 2010-08-31, 14:08

Jest zniżka dla dziecka, że wychodzi około 5,90 za godzinę, dorosły płaci 7,50 chyba. Takie same zniżki mają wszystkie dzieci, uczniowie i studenci. Na niemowlę i dziecko do 2 czy 3 r.ż. nie ma większych zniżek. Połowa ceny to była dla uczniów w wakacje. A wakacje się już skończyły.
Opiekun dziecka nie płaci tylko i wyłącznie jeśli nie wchodzi na basen, a tylko odprowadza dziecko na zajęcia i potem je odbiera, to wtedy może na parę minut wejść do szatni by dziecku pomóc się ubrać i wysuszyć. Każdy dorosły, który wchodzi korzystać z basenu płaci pełną stawkę.

anielka15

Re: Na basen w Płońsku z niemowlakiem

Post autor: anielka15 » 2018-12-05, 23:06

basen dla dzieci to jedno z najkorzystniejszych, co tak na dobrą sprawę można zrobić. Polecam lekturę tego artykułu - http://eplywak.pl/jak-nauczyc-dziecko-plywac/. Jest to nie tylko interesujące ze względu na formę aktywności jako spędzenie czasu, ale też na to jak basen potrafi kształtować postawę dziecka i dbać o poprawny rozwój od najmłodszych lat ;)

awangarda

Post autor: awangarda » 2018-12-14, 13:38

Szkoda, bo chodzenie na basen z małym dzieckiem to świetna rzecz. Nie tylko chodzi o to aby maluch nauczył się pływać. Zajęcia na basenie działają jak akqua-aerobik, zapobiegają wadom postawy, poprawiają kondycję. My dojeżdżamy do Łomianek na basen z dziećmi raz w tygodniu, tam są warunki. Trzeba jednak bardzo pilnować higieny,bądź co bądź to przecież miejsce publiczne. Zawsze zabieram więc ze sobą takie https://www.johnsonsbaby.com.pl/produkt ... yszczajace chusteczki oczyszczające no i obowiązkowo klapki. Mimo, że miejsce jest bardzo zadbane, bakterii gołym okiem nie widać, także ostrożność nie zaszkodzi.

rass

Post autor: rass » 2019-06-08, 09:13

Moje dzieciaki od 2 roku życia chodzą na basen. Córka 4 lata i już dobrze pływa. Nie boją się wody w ogóle, chyba ja gorzej znoszę to pływanie. Ważna jest bardzo higiena pamiętajcie, przed wejściem do wody trzeba się dobrze umyć i po wyjściu też. Z tymże po wyjściu to specjalne są kosmetyki które usuwają dokładnie chlor, na https://sbrsports.pl/ można zamówić. I po nich skóra jest gładsza, nie przesuszona. Włosy też się nie niszczą.

ODPOWIEDZ