dać namówić się na mieszkanie w bloku??

Rozmowy na temat miasta Płońsk oraz okolicy Płońska.
sylwia4012
Posty: 10
Rejestracja: 2014-02-02, 13:12

dać namówić się na mieszkanie w bloku??

Post autor: sylwia4012 »

witajcie!
jesteśmy po ślubie, musimy się przeprowadzić do Wrocławia i czas zadbać o swoje cztery kąty. Ja marzę o domku gdzieś na wsi, on natomiast, chce mieszkać bliżej miasta- z wygody, z lenistwa??może mysli przyszłościowo(nie musimy brać kredytu, nie będzie nas interesować żadna naprawa np.dachu no i później z dowozem dzieciaków do szkoły nie będzie problemu), znalazłam kilka ciekawych ofert, wynajmu i kupna mieszkań w bardzo przystępnych cenach, ale teraz sama nie wiem, czy spełnić swoje marzenia? czy kupić większe mieszkanie w mieście? co Wy byście zrobili?
poirytowany142

Re: dać namówić się na mieszkanie w bloku??

Post autor: poirytowany142 »

ja bym na pewno nie kupił-wynajął domu czy mieszkania z waszej spamerskiej strony, w ogóle to jesteś oszustem i walisz zawyżone stawki kolejny raz na tym forum bando krętaczy
Jaś

Re: dać namówić się na mieszkanie w bloku??

Post autor: Jaś »

Jak tak bardzo przeszkadza ci sąsiad za ścianą to co tu robisz w mieście wyp.........l do buszu.Zawsze jesteśmy zdani na kogoś praca dom czy mieszkanie jesteśmy ludzmi więc mieszkamy obok siebie.Chyba że znajdzie się jakiś dziwoląg to idzie do lasu i tam mieszka .Więc nie pisz głupot .
partyzant
Posty: 10
Rejestracja: 2016-06-07, 11:56

Re: dać namówić się na mieszkanie w bloku??

Post autor: partyzant »

Mieszkałem w bloku i w domu i wolę zdecydowanie dom, mimo, że jest przy nim dużo więcej roboty. Cenię sobie prywatność i wiem, że w bloku nie byłaby tak pełna jak w domu.
senser

Re: dać namówić się na mieszkanie w bloku??

Post autor: senser »

Wszystko ma swoje plusy i minusy. Ja wziąłem kredyt mieszkaniowy w banku Raiffeisen kupiłem mieszkanie, bo już mnie szlag trafiał na coraz wyższe podwyżki czynszu.
PaulaKornik
Posty: 6
Rejestracja: 2018-09-10, 10:31

Re: dać namówić się na mieszkanie w bloku??

Post autor: PaulaKornik »

Ja sobie nie wyobrażam chyba mieszkania w bloku :( całe życie w domu mieszkałam
celjon
Posty: 1
Rejestracja: 2018-11-13, 21:03

Re: dać namówić się na mieszkanie w bloku??

Post autor: celjon »

Mieszkanie w bloku jest dobre na chwilę. Dom to jednak dom
Palinka77
Posty: 4
Rejestracja: 2018-11-20, 22:52

Re: dać namówić się na mieszkanie w bloku??

Post autor: Palinka77 »

Mieszkałam blisko 30 lat na wsi. Z różnych dziwnych powodów zmuszona byłam przenieść się do mieszkania w mieście... Przez pierwsze 2 miesiące myślałam, że oszaleje, ciągły szum od samochodów, ludzi, aż mi w uszach dzwoniło. Na początku było ciężko nie ukrywam, wszystkiego było za dużo i za głośno. Po tych 2 miesiącach już było lepiej, na szczęście po pół roku wróciłam na wieś i nigdy więcej! Ale to chyba już zależy od człowieka :)
agaa
Posty: 29
Rejestracja: 2016-09-26, 09:58

Re: dać namówić się na mieszkanie w bloku??

Post autor: agaa »

Jest to kwestia indywidualna. Jednak, gdy dwie osoby mają inną wizję mieszkania razem - jedno w bloku inne w domu na wsi - to trzeba znaleźć dobry kompromis, żeby żadne nie musiało rezygnować z tego o czym marzy.
Ja osobiście nie mieszkam w bloku, tylko w kamienicy i jest mi tutaj dobrze. Mieszkamy w mieście, ale jednak na uboczu, więc ten ruch nie jest taki duży. Blisko mamy do centrum, co jest wygodne. Oboje się na to zdecydowaliśmy i nie musieliśmy z niczego rezygnować. Takie wybory są trudne, bo długoterminowe, dlatego ważna jest rozmowa i ustalenie priorytetów.
jurasek
Posty: 26
Rejestracja: 2018-06-28, 11:38

Re: dać namówić się na mieszkanie w bloku??

Post autor: jurasek »

Ja bardzo długo mieszkałam w bloku, kilka lat też w domku i faktycznie jeśli chodzi o względy praktyczne - mieszkanie jest lepszą opcją. Zazwyczaj wszędzie jest blisko, nie muszę być zdana na auto albo na zaledwie kilka autobusów w ciągu dnia... Patrząc pod tym kątem to zdecydowanie lepiej wspominam mieszkanie. Ale domek miał tę zaletę, że mogłam spędzać więcej czasu na powietrzu i mobilizowało mnie to do ciągłego bycia w ruchu, bo jednak na działce czy w jej okolicach zawsze jest coś do zrobienia. Obecnie też zastanawiam się nad zakupem własnego lokum i chyba mimo wszystko bardziej skłaniam się do mieszkania, chociaż jeszcze ostateczna decyzja nie została podjęta :)
leya

Re: dać namówić się na mieszkanie w bloku??

Post autor: leya »

Ja się dałam namówić bardzo szybko na mieszkanie w bloku na osiedlu Bliżej Gwiazd na Mehoffera, szybko je budują więc pewnie niedługo będzie przeprowadzka. Całe życie mieszkałam w domu i jakoś niespecjalnie będę za tym tęsknić, wszędzie było daleko, trzeba się martwić o ogrzewanie, sprzątanie posesji i wokół niej, kto ma na to czas?
Awatar użytkownika
torpdarren
Posty: 5
Rejestracja: 2020-03-29, 12:59
Lokalizacja: Kielce

Re: dać namówić się na mieszkanie w bloku??

Post autor: torpdarren »

Nie daj się. Mieszkanie w domu jednorodzinnym to dla mnie najlepsze co może być.
Awatar użytkownika
gbecker
Posty: 4
Rejestracja: 2020-04-09, 02:27
Lokalizacja: Warszawa

Re: dać namówić się na mieszkanie w bloku??

Post autor: gbecker »

U mnie w bloku zalęgły się szczury i niezbędna jest ddd deratyzacja Wiem, że taki problem może zdarzyć się nie tylko w bloku, ale słyszałem już kilka razy o tym, że szczury pojawiły się w blokach u znajomych. Teraz przyszły też do mojego.Dobrze, że PSPDDD czuwa nad sytuacją i jest na bieżąco z najnowszymi technikami pozbywania się gryzoni.
wild

Re: dać namówić się na mieszkanie w bloku??

Post autor: wild »

W bloku kilkudzisięcioletnim to nie, mi się to budownictwo nie podoba, krzywe ściany, słabe materiały, brzydka architektura... co innego jeśli chodzi o nowe inwestycje jak np. te apartamenty kaskada - https://www.superkrak.com.pl/ . Tutaj to z ogromną chęcią bym mieszkała, nie tylko budynej z zewnątrz super się prezentuje, także wnętrze zapiera dech w piersiach.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post