malineczka
 
Posty: 0
Rejestracja: 2015-07-19, 19:17
WordPress Blog: Wyświetl wpis (2)
Archiwum
- sierpnia 2015
Fotowoltaika
   2015-08-05, 16:15

+ lipca 2015
Źródło

Fotowoltaika

Link bezpośredniautor: malineczka dodano: 2015-08-05, 16:15

Fotowoltaika - dziedzina szkoły i technologii angażująca się zmienienianiem światła solarnego na moc elektryczną czyli inaczej wytwarzanie prądu elektrycznego z promieniowania słonecznego przy wykorzystaniu zjawiska fotowoltaicznego. Fotowoltaika ma obecnie zastosowanie, mimo stosunkowo wielkich cen, w zestawieniu z tzw. źródłami konwencjonalnymi, z dwóch zasadniczych powodów: ekologicznych (wszędzie tam, gdzie ekologia stanowi większe znaczenie niż ekonomia), oraz praktycznych (światło słoneczne jest łatwo wszędzie dostępne). Głównym środkiem do realizacji ogniw fotowoltaicznych jest krzem, chociaż nie amorficzny, ale krystaliczny.

Jednoogniwo jest w stanie wyprodukować prąd o mocy 1-6,97 W. Ogniwa są najczęściejtworzone w panelach o powierzchni 0,2 - 1,0 m2. Ogniwa te, przede wszystkim, są łączone w technologii kosmicznej. Ich korzyściami są bezobsługowość i wysoka żywotność, gwarantowana na 25 lat. Oprócz tego są wykorzystywane jako źródło zasilania samodzielnych urządzeń np. boi sygnalizacyjnych, świateł drogowych itp. Zaczynają również docierać do konstrukcji i domów, często tych oddalonych od sieci energetycznych.Ogniwa fotowoltaiczne stosowane są również w elektronice użytkowej (kalkulatory, lampy ogrodowe, oświetlanie znaków drogowych), zasilaniu układów telemetrycznych w stacjach pomiarowo rozliczeniowych gazu ziemnego, ropy naftowej oraz energii elektrycznej, zasilanie automatyki gospodarczej i pomiarowej, a ponadto produkcji siły w początkowych elektrowniach słonecznych.

Ogniwa tego modelu wykorzystywane są ponadto w użytku domowym. Fotowoltaika, jako nauka zajmująca się wytwarzaniem siły elektrycznej ze źródła odnawialnego, za które w krótkiej mikroskali zwykliśmy uważać Słońce, już bardzo intensywnie się rozwija i należy przypuszczać, iż w szybkiej przyszłości będzie jeszcze częściej wykorzystywana.

http://systemy-fotowoltaika.pl/

0 komentarzy Wyświetlony 584 razy

Pozycjonowanie stron w Częstochowie

Link bezpośredniautor: malineczka dodano: 2015-07-19, 19:20

Pozycjonowanie (web positioning) to szereg działań mających na planie umiejscowienie strony internetowej na wysokich lokatach w wyszukiwarkach pod wskazanymi wyrażeniami zasadniczymi. Znalezienie się w czołówce wyników wyszukań jest niezwykle skuteczną (cena/zysk) metodą reklamy swoich produktów bądź usług w Internecie. Przeszło 75% Internautów wyszukujących informacji korzysta z wyszukiwarek. 92% Internautów uważa je za obiektywne. To ważne, ponieważ większość osób nie lubi reklam! Przeszło 90% internautów zwróci uwagę na 15 pierwszych wyników w wyszukiwarce Google.pl (najpopularniejsza wyszukiwarka w Polsce) - dlatego tak istotne jest wykonanie działań, które zwiększą pozycje Państwa serwisu internetowego. Te działania to tzw. pozycjonowanie (web positioning) czyli zbiór postępowań mających na celu umieszczenie strony internetowej na wysokich lokatach w wyszukiwarkach pod danymi słowami kluczowymi.W 2013 roku Google przeprowadził wielką rewolucję w wyszukiwarce, co spowodowało spadek pozycji wielu stron internetowych. Od ubiegłego roku działania mające na celu podniesie pozycji strony w wyszukiwarce, nastawione są na tworzeniu tzw "link building" w wartościowych miejscach (kiedyś liczyła się głównie ilość, teraz i ilość i jakość). Oznacza to rozszerzenie działań pozycjonerskich o Facebook, Google Plus, marketing szeptany, artykuły sponsorowane i mnóstwo innych wartościowych miejsc, które mają wpływ na podwyższenie pozycji strony.

http://rankit.pl/pozycjonowanie/czestochowa/

0 komentarzy Wyświetlony 634 razy

Kto jest online

Zarejestrowani użytkownicy: Bing [Bot], Google [Bot], Yahoo [Bot]


cron